15 ciekawych faktów o Japonii

7:07 PM


Dziś post z serii "wygrzebane z Internetu", ciekawe ciekawostki o Japonii. Kraj ten bardzo różni się kulturowo od Polski, ale "co kraj to obyczaj". ;)


1. W Japonii rolnicy hodują kwadratowe arbuzy. 2. Japończycy nadal noszą kimono podczas festiwali i różnych wydarzeń specjalnych.3. Z automatów, które znajdują się na każdej ulicy można kupić między innymi: baterie, piwo, gazety, hot-dogi, żarówki i wiele innych.4. Stoły w domach są bardzo niskie, tak, aby można było jeść siedząc na ziemi.5. Rynek Tsukiji w Tokio jest największym na świecie rybnym targiem. 6. Wielu Japończyków spędza Boże Narodzenie w KFC.7. Pociągi są bardzo punktualne. W ciągu roku łączna długość opóźnień nie przekracza 36 sekund.8. W kraju tym popularne są walki robotów.9. Rocznie zużywa się ponad 24 biliony pałeczek do jedzenia.10. Japończycy wierzą, że pierwszy noworoczny sen się spełni. 
11. W Japonii bardzo popularne jest adoptowanie dorosłych mężczyzn w wieku 20-30 lat. 
Ma to na celu głównie przepisanie majątku i kontynuowanie rodu.12. Krótka drzemka w pacy jest akceptowana. Oznacza przemęczenie z powodu ciężkiej pracy.13. Każdego roku w Japonii odnotowuje się ponad 1 500 trzęsień ziemi.14. Rok szkolny rozpoczyna się w kwietniu, kiedy kwitną wiśnie.15. Japończycy zakładają specjalne maseczki chirurgiczne, aby w przypadku choroby nie zarazić innych, a w przypadku choroby innych nie zarazić siebie. Niektórzy używają ich jako akcesorium do garderoby.


You Might Also Like

15 komentarze

❤️ Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania.
❤️ Kiedy piszesz "Obserwuję" to naprawdę zaobserwuj ;)
❤️ Zostaw link do swojego bloga, a w wolnym czasie na pewno odwiedzę.